Pododdziały

Celem istnienia pododdziałów jest prowadzenie działalności szkoleniowej zgodnie z obowiązującym systemem szkolenia. Pododziały są tworzone dla jednej gminy lub kilku gmin sąsiednich w ramach jednego powiatu. Warunkiem minimalnym przystąpienia do istniejącego pododdziału jest zaliczenie certyfikacji na poziomie unitarnym. Do zaliczenia certyfikacji przygotowuje przygotowany przez nas kurs podstawowy. Można też podejść do certyfikacji bez odbywania kursu podstawowego – w takim wypadku prosimy o kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Nie dotyczy to osób będących specjalistami w przydatnej dziedzinie, które nie chcą szkolić się z bronią (np. lekarz, łącznościowiec, kierowca, operator drona, etc.)

Jak założyć pododdział:

  1. pierwsza droga to zaliczenie certyfikacji podstawowej przez przynajmniej 4 osoby zamieszkujące dla jedną gminę lub kilka gmin sąsiednich w ramach jednego powiatu – najprostszy sposób to zgłoszenie się na organizowany przez nas kurs podstawowy przygotowujący do certyfikacji,
  2. druga droga to zorganizowanie kursu podstawowego w gminie, w której będzie działał dany pododdział. W takim wypadku Stowarzyszenie zapewnia instruktorów, a zadaniem członków przyszłego pododdziału jest zorganizowanie infrastruktury oraz zebranie chętnych. Dla zorganizowania kursu podstawowego niezbędna jest w szczególności strzelnica. Szczegóły do uzgodniani, prosimy o kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


PATRONAT HONOROWY
NAD KURSEM PODSTAWOWYM 2016/2017